loader image
didit-handmade-reppatch-upcycle

Türkiye

Didit Handmade

Didit Handmade, ekolojik etkisini düşürmeye çalışan ve vegan bir yaşamı savunan Nilüfer tarafından kuruldu. Aslen sanat yönetmeni olan Nilüfer, el emeğini ve gezegenimizin sınırlı kaynaklarını sınırsız kullanmama çabalarını birleştirdiği markasını 2021 yılında kurdu.

Yaratıcı ve detaycı bakış açısını üretim süreçlerine dahil ederek birbirinden özel çanta ve aksesuarlar üretiyor.

Üretim süreçlerinde kullandığı bütün materyalleri doğa ve hayvanları düşünerek dikkatlice seçen Nilüfer; yapım, paketleme ve kargolama aşamalarının tamamında daha az ekolojik etki ve daha az karbon ayak izi hedefliyor.

Atık/artık/stok fazlası fermuarları ve kumaşları topladıktan sonra vegan ürünler ile temizlik sürecini tamamlıyor. Punch nakışına uygunluğuna karar verdiği materyallerini sabırla nakışlı aksesuarlara dönüştürüyor. Nakışa uygun olmayanları ise çanta, cüzdan, iç astarı ve paketleme kesesi olarak değerlendiriyor.

Birbirinden özel ürünleri sipariş esnasında isme özel kişiselleştirmek de markasında sunduğu ayrıcalıklar arasında.

İleri Dönüşümler

Raw by Didit
Raw by Didit
Previous slide
Next slide

Didit Handmade’de punch nakışı, kumaş artıklarına işleniyor. Punch nakışı yapılamayan kumaş artıklarının değerlendirilebilmesi için üretilen “Raw by didit” koleksiyonu, “Didit Handmade’de daha fazla kumaş artığı nasıl ileri dönüştürülebilir?” sorusundan doğdu. Koleksiyondaki ürünler eldeki kumaştan ne kadar çıkarsa o kadar dikiliyor ve bu nedenle gördüğünüz her bir ürün sınırlı sayıda.

raw-02-reppatch-ileridonusum

Raw.02 – Çift Göz Kartlık

Raw by didit koleksiyonu, ekolojik etkiyi azaltmak için kumaş artıklarından ileri dönüştürülerek üretildi ve tamamen elde dikildi. Koleksiyondaki ürünler eldeki kumaştan ne kadar çıkarsa o kadar

İncele
raw-01-reppatch-ileridonusum

Raw.01 – Tek Göz Kartlık

Raw by didit koleksiyonu, ekolojik etkiyi azaltmak için kumaş artıklarından ileri dönüştürülerek üretildi ve tamamen elde dikildi. Koleksiyondaki ürünler eldeki kumaştan ne kadar çıkarsa o kadar

İncele
dotie-canta-reppatch-ileridonusum

Dotie Çanta

Denizin renkleri ve güneş “Dotie”de bir araya geldi. Atık kumaşlardan, stok fazlası malzemelerden, doğal iplerden tamamen el işçiliğiyle yapılan Dotie, eşyalarınızı taşımaya ve sizinle her

İncele
shine-canta-reppatch-ileridonusum

Shine Çanta

“Shine” la tanışın. Onun parlaması renklerinden değil. Yapımında kullanılan atık kumaşlardan, stok fazlası malzemelerden, doğal iplerden ve tamamen el işçiliğiyle yapılmasından. Kısacası doğa dostu olmasından.

İncele

Bunlar da ilgini çekebilir: