loader image
about-us-reppatch-ileridonusum

Biz kimiz?

Reppatch 2022 yılında kurulmuş bir eko-girişimdir. Oluşturduğumuz tasarımcı ağı ile ileri dönüşüm vizyonunu yaymak için yavaş üretimi savunarak döngüsel ekonomiye katkı sağlıyoruz. Bünyemizde bulunan tüm markalar ekolojik değerleri koruyarak üretim yapıyor. Ürettikleri birbirinden özel ve tek olan sanat eserlerini pazarlama ve iş birlikleri konusunda tasarımcı ağımıza destek oluyoruz. Birlikte yaptığımız ar-ge çalışmalarımız ile yeni atık yönetim kurgularını birlikte oluşturuyoruz. 

Vizyonumuz

Gelişen teknolojiye paralel üretim endüstrisi de hızla ilerlemeye devam ediyor. Hızlı üretim beraberinde hızlı tüketimi getiriyor. Biz tüm bu hızlı üretim süreçlerinin içinde; sanat, zanaat ve tasarım anlayışımızla var olana ileri dönüşüm ile değer katıyoruz. Yavaş üretimi ve ileri dönüşümü destekliyor iken bu bilinci yaymak ve tekniklerimizi paylaşmak ilk hedefimiz. 

Sürdürülebilirliğin sosyal, ekonomik ve ekolojik boyutunu özümseyerek; hammaddeden nihai ürüne kadarki süreçlerde, bu ilkeleri uygulamak ve sürdürmek bizim için önemli. Endüstriyel üretim süreçlerinin aksine zanaat yolu ile üretim yaparak karbon ayak izimizi azaltıyoruz.  

Reppatch olarak amacımız; endüstriyel üretim yöntemleri, hızlı üretim ve hızlı tüketime karşı, zanaatın ön planda olduğu, yavaş üretim ve ileri dönüşüm tekniği ile üretilen tasarımlarla partnerlerimizi ön plana çıkarmak.  Bu değerlerle dönüşüm ağına katılarak çevresel sorunlara karşı mücadeleye ileri dönüşüm aracılığıyla katkı sağlamak. 

Bizler, Reppatch olarak kolektif bilince inanan kadın girişimcileriz. Kolektif bilinç; bir toplumun sahip olduğu ortak duygu ve kabulleri ifade eden bir terimdir. Ortak duygu ve kabulümüz dünyamıza saygı duyduğumuzu göstererek gelecek nesillere bırakılan mirasa katkıda bulunmak. 

Misyonumuz

İleri dönüşüm denildiğinde ilk akla gelen evdeki, artık istenmeyen kullanım dışı ürünlere yeni bir şans verilmesi olabilir; ki bu doğru bir tanımdır. Bünyemizde bunu uygulayan partnerlerimiz de var. Biz endüstriyel üretime karşıyız ama endüstriyel dönüşümün destekçisiyiz. Bu bağlamda bir restoranın gazoz kapakları, şişeleri, şişe mantarları; bir tekstil firmasının eski numuneleri ya da karton atıkları… Tüm bunlar temiz atıktır ve dönüşümlerini bekliyordur. Reppatch partnerleri tüm bu kullanım dışı ürünleri işlevsel tasarımlara dönüştürüp yeniden kullanıma uygun hale getiriyor.

“İleri dönüştür ve kazan!” projemiz ile karbon ayak izini azaltıyor, çevre sorunları ile mücadele ediyor ve sürdürülebilir ekonomiye destek sağlamak için çalışıyoruz. 

Kitlemizi eşi benzeri olmayan ileri dönüşüm tasarımlarla bu farkındalığa davet ediyoruz.

EKİBİMİZ

reppatch-nil-karul

Nil Karul / Kurucu Ortak

reppatch-humeyra-cakir

Hümeyra Çakır / Kurucu Ortak